background-image
background-image

Zásobník na skvapalnený plyn – ekonomické a ekologické riešenie pre hotelový a gastronomický priemysel

Umiestnenie hotela alebo penziónu v typických vidieckych oblastiach alebo na okraji mesta má množstvo výhod, no pre majiteľa môže predstavovať problém s prístupom k inžinierskym sieťam, napríklad k sieti zemného plynu. Skvapalnený ropný plyn (LPG) poskytuje rovnaký komfort a bezúdržbové používanie ako zemný plyn. Plyn zo zásobníka pre hotely a reštaurácie je univerzálne palivo, ktoré sa používa na vykurovanie a klimatizáciu miestností, ohrev teplej úžitkovej vody vrátane bazénov a kúpeľných centier a zásobovanie reštauračných kuchýň. Plynová inštalácia na LPG funguje dobre ako pri nových investíciách, tak aj v situáciách, keď je potrebné vymeniť zastarané vykurovacie systémy. Tak ako nadzemný alebo podzemný zásobník ,tak aj súbor viacerých zásobníkov je potrebné umiestniť na samostatnej časti pozemku mimo budovy, takže nie je potrebné oddeľovať miestnosti pre klasickú kotolňu a sklad paliva.

Výhody použitia plynových zásovníkov v hoteloch a reštauráciách

Úspora času je jednou z mnohých výhod plynových zásobníkov pre odvetvie služieb. Systém na LPG je úplne bezúdržbový. Ak si investor zvolí telemetrické účtovanie, dodávateľ na diaľku monitoruje hladinu plynu v nádrži a informuje zákazníka o potrebe natankovania. Ide o plne automatizovanú záležitosť, ktorá nevyžaduje na to zamestnanca a tým v konečnom dôsledku znižuje aj náklady. Plyn zo zásobníka pre hotely a reštaurácie je k prírode oveľa šetrnejší ako spaľovanie uhlia alebo dreva na ohrev vody a miestností,nakoľko neprispieva k tvorbe smogu. Prenájom nádrží je tiež oveľa lacnejším riešením ako stavba vlastnej plynoinštalácie.

Plynový ohrev vody

Zariadenia ponúkajúce služby , ako sú hotely, reštaurácie, kaviarne, kúpaliská a kúpeľné centrá, potrebujú zdroj tepla na vykurovanie izieb a vody, ako aj plyn na varenie pre svojich hostí.

 

Plyn zo zásobníka pre hotely a reštaurácie umožňuje vykurovať penzióny, hotely a všetky ostatné typy zariadení v tomto odvetví bez ohľadu na ich polohu. Dokáže tiež ohrievať vodu, dokonca aj v kúpeľných centrách a bazénoch. Hotely často vybavujú svoje izby krbmi, o ktoré je medzi hosťami veľký záujem. Spaľovanie dreva a uhlia v nich je spojené s vysokými nákladmi. Perfektným riešením je použitie plynových krbov, ktoré vzhľadom dokonale imitujú tradičné krby na drevo, no sú oveľa tepelne efektívnejšie. Skvapalnený plyn je tiež ideálny pre cateringové stany, ktoré sa používajú pri rôznych príležitostiach ako sú oslavy, svadby a iné.

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Pre odoslanie správy prosím, vyplňte všetky vyznačené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok