background-image

Čo by ste mali vedieť o plynových fľašiach?

FAQ - NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY

Ako skontrolovať tesnosť plynovej fľaše?

Na kontrolu tesnosti prípojky plynovej fľaši by mali byť pripojovacie body (ventil fľaše, obidva konce plynovej hadice) postriekané špeciálnym testerom alebo penotvorným roztokom. Akýkoľvek únik plynu spôsobí bubliny v mieste úniku.

Koľko plynu má byť vo fľaši

Na fľaši alebo na štítku pripevnenom ku fľaši je deklarované množstvo plynu.

undefined

Ako často meniť plynovú hadicu?

Gumená hadica by mala byť vymenená, ak je poškodená alebo po uplynutí doby používania špecifikovanej výrobcom. Ak nebol na obale alebo hadici uvedený dátum použitia, mala by byť vymenená minimálne každé 3 roky.

Ako často meniť redukciu na fľaši?

Čas výmeny regulátora závisí od podmienok použitia a odporúčaní výrobcu - môže to byť na samotnom redukčnom zariadení alebo na jeho obale. Predpokladáme však, že by sa mal nahradiť minimálne každých 10 rokov. Ak je regulátor poškodený, musí byť vymenený ihneď.

Aké má rozmery 10/11 kg oceľová fľaša?

585 – výška v mm (+/- 3mm),
300 – priemer v mm (+/- 3mm)

Aké sú vlastnosti LPG?

LPG je zmes alifatických uhľovodíkov pod vlastným tlakom pár. Hlavnými komponentmi sú propán a bután. Tento skvapalnený plyn je bezfarebný a vďaka aromatizácii špeciálnym zápachom má ostrý, nepríjemný zápach. Teplota varu skvapalneného plynu závisí od podielu zložiek produktu: od -45 ° C (propán) od -0,5 ° C (bután). Dolný limit výbušnosti začína od 1,8% objemu, horný sa rovná 10% objemu vo vzduchu. Plyn je ťažší ako vzduch, ak sa uvoľnení, zhromažďuje sa blízko zeme. Zdržiavanie sa vo vysokej koncentrácii plynových výparov môže spôsobiť nevoľnosť, bolesti hlavy a závrat.

Mohlo by vás zaujímať

Zistite, prečo by ste mali používať fľašový plyn od spoločnosti FLAGA

Ekologické, efektívne a všestranne využiteľné

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Pre odoslanie správy prosím, vyplňte všetky vyznačené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno a priezvisko
Telefón
Email
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Zistite, ako môžete využiť naše zásobníky:PREJSŤ NA ZÁSOBNÍKYZoznámte sa s portfóliom produktov Flaga v plynových fľašiach:PREJSŤ NA PLYN VO FĽAŠIACH