background-image
background-image

Plynové vykurovanie výrobných hál v lokalitách bez prístupu k plynovej sieti

Vo veľkoplošných priestoroch ako sú napr. výrobné haly, neefektívne vykurovanie je bežný problém. Časté otváranie brán, intenzívny pohyb vozidiel a pracovníkov – to sú iba niektoré faktory, ktoré vyplývajú na nekontrolovaný únik tepla na takých miestach. Na trhu sú aktuálne veľmi úspešné moderné plynové systémy, ktoré lákajú tiež investorov a majiteľov výrobných objektov. Je to vôbec možné bez napojenia na sieť? Tieto objekty sú predsa často vzdialené od obytných štvrtí.

Vykurovanie zemným plynom znamená celý rad výhod

Tohto typu vykurovací systém je oveľa úspornejší než tekutý plyn, elektrické kúrenie alebo vykurovací olej. To je tiež záruka toho, že sa budete zaoberať obsluhou kotlov iba minimálne, alebo dokonca to bude priam bezúdržbové riešenie. Plyn sa predsa do zariadenia prepravuje priamo z plynovej siete. To znamená, že nebudete mať starosti s prípadnými meškaniami s dodávkami paliva. Tieto výhody sa stávajú ešte významnejšie, ak chcete vykurovať veľké plochy, také ako napr. výrobné haly. Aj keď sa mnohí investori snažia práve o napojenie na plynovú sieť, nie vždy je to možné. Stáva sa, že v lokalite haly nie je plynová sieť alebo že vytvorenie špeciálnej plynovej prípojky je veľmi nákladné. Znamená to, že sa musíte vzdať plynového kúrenia?

Skvapalnený plyn je efektívna alternatíva k zemnému plynu

Ak sa hala nachádza alebo bude postavená na pozemku bez plynovej prípojky, môžete sa rozhodnúť pre zásobníky na tekutý plyn. Je to populárne riešenie. Dôležité je, že nie vždy musí súvisieť s kúpou drahého kotla. V súčasnosti môžete zásobník prenajať a zaistiť tak nepretržité vykurovanie haly. V prípade veľkých plôch sa musia využiť špeciálne radiátory. Ich úlohou je emitovať tepelné žiarenie od vyhriateho prvku radiátora (jadra) k ohrievanému prvku, napr. k stenám, podlahám alebo konkrétnym objektom v hale.

Ako fungujú radiátory?

Nedochádza tu k tradičnému ohrievaniu samotného vzduchu vnútri budovy. Možnosť priameho ohrevu zvoleného objektu umožňuje nasmerovať zdroj tepla na nižšie zóny. Vďaka tomu dochádza k redukcii strát v súvislosti s prúdením. Plynové radiátory sú hlavne keramické alebo rúrové. Podľa odhadov takéto riešenie prináša až 30 % úspory v porovnaní s inými metódami vykurovania výrobných hál. Nemôžete napojiť halu na plynovú sieť z technických dôvodov? Neváhajte a využite nové technológie v oblasti vykurovania skvapalneným plynom. Aj keď tekutý plyn je v porovnaní so zemným plynom trochu drahšia investícia, výdavky budete pociťovať iba na začiatku. V dlhšej perspektíve peniaze, ktoré ušetríte vďaka efektívnej práci tohto systému, budú pre vás príjemným prekvapením.

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Ak chcete povoliť odoslanie správy, vyplňte prosím označené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok