background-image

Ako ušetriť energie pri vykurovaní domu

Ako ušetriť energie pri vkurovaní domu

Inštalácia zásobníkov na LPG je jedným z najpohodlnejších a najpopulárnejších spôsobov vykurovania v miestach, kde nie je dostupný zemný plyn. Sú plne bezobslužné a ekologické. A čo robiť, aby ste znížili náklady na ich prevádzku? Pozrite si 6 tipov, ako ušetriť na nákladoch na vykurovanie.

LPG používané v mnohých domácnostiach je skvelým zdrojom energie pre domáce vykurovanie. Čisté spaľovanie a bezobslužná prevádzka zásobníkov na skvapalnený plyn z nich robí atraktívnu voľbu pre ľudí, ktorí oceňujú svoj čas a pohodlie. Je toto tiež dobré riešenie pre tých, ktorý chcú ušetriť?

Vykurovanie domu - ako si vybrať zdroj kúrenia?

Jedným z lacnejších spôsobov vykurovania je spaľovanie uhlia. Je však dôležité mať na pamäti, že jeho spaľovanie spôsobuje veľa znečistenia ovzdušia, ktoré dýchame. Vykurovanie elektrickou energiou je oveľa drahšie ako vykurovanie skvapalneným plynom. Nedávno populárne tepelné čerpadlá - berúc do úvahy náklady na nákup zariadení a ich inštaláciu - sú drahšie ako inštalácia zásobníkov LPG. Majte tiež na pamäti, že tepelné čerpadlo nebude fungovať, ak teplota klesne pod -10 °C. Podobné náklady na vykurovanie ako sú s LPG, sú s vykurovacím olejom, ale na použitie tohto riešenia potrebujete doma oddelenú miestnosť na uskladnenie oleja.

Pri vykurovaní skvapalneným plynom zmiznú povinnosti súvisiace s každodennou prevádzkou pece, ako je odstránenie popola a iných spaľovacích odpadov. Nemusíte vyhradiť špeciálny priestor v dome na uskladnenie paliva. Pripomíname tiež, že okrem vykurovania vášho domu z nádrže na kvapalný plyn môžete použiť tento zdroj energie aj na varenie a ohrev vody.

 

1. NENECHAJTE BUDOVU PRÍLIŠ VYCHLADNÚŤ

Snažte sa udržiavať konštantnú teplotu v dome. Teplota v budove by nemala príliš klesnúť, pretože opätovné vykurovanie miestností bude vyžadovať viac energie ako udržiavanie konštantnej nízkej teploty.

2. ZATEPĽUJTE A UTESŇUJTE

Zabráňte vstupu chladného vzduchu do budovy počas vykurovacej sezóny. Preto je vhodné utesniť okná špeciálnou penou alebo gumou. Tiež si všimnete obrovské úspory, keď sa rozhodnete zohriať budovu.

3. ZVOĽTE VHODNÚ TEPLOTU

Vhodná izbová teplota je individuálna, ale najpohodlnejšia teplota pre obývaciu izbu je 22°C, pre kúpeľňu - 24°C. Spálňa je dostatočne 18°C.

4. POUŽÍVAJTE TERMOSTATY

Moderné vykurovacie systémy by mali byť vybavené termostatmi, ktoré sa inštalujú do každého radiátora. Umožnia automatickú reguláciu teploty. Upozorňujeme, že tento typ zariadenia musí inštalovať kvalifikovaný inštalatér.

5. VETRAJTE KRÁTKO ALE INTENZÍVNE

V záujme účinného vyvetrania domácnosti s minimálnym množstvom tepelných strát, vetrajte izby intenzívne ale krátko. Úplne otvorte okná, aby vzduch mohol prúdiť aj do iných miestností.

6. ODVZDUŠNITE RADIÁTORY

Do radiátorov sa môžu dostať vzduch, ktorý spôsobuje nerovnomerné rozširovanie tepla. Signálmi, že radiátor by mal byť odvzdušnený, sú charakteristické zvuky - šumenie, pískanie a bublanie.

 

Už viete, ako ušetriť energie pri vykurovaní vášho domova. Alebo by ste chceli vedieť, koľko budete platiť za vykurovanie skvapalneným plynom? Ak áno, obráťte sa na spoločnosť FLAGA.

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Ak chcete povoliť odoslanie správy, vyplňte prosím označené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Zobraziť ostatné článkySpäť na novinkyPrečítajte si 6 zásad bezpečnosti:prejsť na článok