background-image

Naša budúcnosť

Naším cieľom je do roku 2030 znížiť uhlíkovú stopu našich energetických produktov o 50 % z našich súčasných (2020) úrovní emisií. Zároveň pokladáme základy pre 100 % uhlíkovo neutrálnu budúcnosť, najneskôr do roku 2050.

Naše ambície

Už viac ako 135 rokov dodáva UGI energiu do sveta. Boli sme aktérom rozvoja našej spoločnosti, ako ju poznáme dnes. Dnes ponúkame nízkouhlíkové alternatívy k rope a plynu domácim zákazníkom a podnikom, ktoré nie sú v energetickej sieti. Hoci konvenčné LPG (skvapalnený ropný plyn) má výrazne nižšie úrovne uhlíkových emisií ako ropa, nie je to dlhodobá odpoveď na klimatické výzvy, ktorým čelíme. To je dôvod, prečo sme sa zaviazali spolu so zvyškom priemyslu skvapalneného plynu výrazne investovať do zvýšenia produkcie rLG (obnoviteľného skvapalneného plynu) – zdroja energie s takmer nulovými emisiami uhlíka. Tieto investície umožnia úplne pokryť dopyt po konvenčnom LPG a previesť aj zákazníkov mimo siete k udržateľnejším riešeniam, vďaka ktorým nikto nezostane pozadu. Každý rok dodávame približne 2 milióny ton LPG našim zákazníkom v Európe, čím vytvárame odhadovanú uhlíkovú stopu 6,5 milióna ton CO2. Našou ambíciou je znížiť náš vplyv do roku 2030 o viac ako 3,25 milióna ton.

Naša budúcnosť bude Udržateľná, Dostupná a Pohodlná.

Stiahnite si naše biele knihy nižšie a zistite, prečo a ako budeme postupovať, aby sme dosiahli naše ciele energetického prechodu.

Udržateľná

Máme ambíciu znížiť uhlíkovú stopu našich energetických produktov o 50 percent z našich súčasných (2020) úrovní emisií. To má byť hotové do roku 2030. Zároveň pokladáme základy pre 100% uhlíkovo neutrálnu budúcnosť najneskôr do roku 2050.

Dostupná

Vzhľadom na to, že obnoviteľné kvapalné plyny znovu využívajú významnú časť existujúceho tradičného dodávateľského reťazca distribúcie a skladovania LPG, sú potrebné relatívne obmedzené investície. To znamená, že obnoviteľné kvapalné plyny budú cenovo dostupné a ľahko dostupné. Naším dlhodobým cieľom je ponúkať zákazníkom uhlíkovo neutrálnu alternatívu k LPG, ktoré dnes používajú. Zároveň môžeme – dnes aj v budúcnosti – prispieť obnoviteľnými alternatívami spoločnostiam, ktoré sú dnes poháňané riešeniami s vyšším obsahom uhlíka.

Pohodlná

Obnoviteľný kvapalný plyn je riešením typu drop-in, čo znamená, že existujúce kotly a vykurovacie zariadenia je možné znovu použiť, čím sa vyhneme novým investíciám a potenciálnym zásahom do inštalácie. Okrem toho je možné zmiešať obnoviteľný kvapalný plyn s konvenčným LPG, čo umožňuje hladký prechod k dekarbonizácii vykurovania domov v celej Európe.

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Pre odoslanie správy prosím, vyplňte všetky vyznačené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Contact with us
Zistite ako možno použiť naše zásobníky:Prejsť na plyn v zásobníkochZoznámte sa s portfóliom produktov Flaga v plynových fľašiach:Prejsť na plyn vo fľašiach