background-image
background-image

Ako bezpečne manipulovať s plynovou fľašou?

Letná sezóna je u nás už roky spojená s grilmi, medzi ktoré patria aj čoraz obľúbenejšie plynové grily. Ozajstnú renesanciu zažívajú v posledných rokoch aj letné chaty a kempingy. Na všetkých týchto miestach sa používajú plynové fľaše, najmä na prípravu jedál, ale i na iné účely. Aby ste si naplno užili relax pri používaní zariadení poháňaných plynovými fľašami, oplatí sa vybrať si produkt od overeného dodávateľa. Mali by ste pamätať na niekoľko základných bezpečnostných pravidiel pre používanie plynových fliaš.

Bezpečná plynová fľaša

Základnou podmienkou bezpečnosti používania plynovej fľaše je kontrola zdroja plynovej fľaše. Nedoplňujte fľaše na čerpacej stanici a fľaše by sa mali vymieňať iba u autorizovaných distribútorov. Nelegálne naplnené fľaše by sa nemali používať – naznačuje to napríklad chýbajúce tesnenie na ventile. Pred spustením zariadenia na plynovú fľašu je potrebné skontrolovať, či nie je poškodené tesnenie ventilu v mieste pripojenia reduktora. Pri každom pripájaní fľaše by ste mali venovať pozornosť aj stavu spojovacej hadice. Tesnosť všetkých spojov je možné skontrolovať špeciálnou penou alebo mydlovou vodou. S otvoreným ohňom to určite nejde.

Plynová fľaša v interiéri

Ak sa plynová fľaša používa v interiéri, nezabudnite miestnosť vetrať. Nedovoľte deťom s ňou manipulovať a po každom použití zatvorte ventil fľaše. Buďte obzvlášť opatrní, ak cítite plyn. V takom prípade zatvorte ventil fľaše, nepoužívajte žiadne elektrické zariadenie, miestnosť vyvetrajte a skontrolujte tesnosť plynovej inštalácie. Ak zistíte poškodenie fľaše alebo ventilu, zatvorte ventil, odpojte regulátor a vyberte fľašu von, nechajte ju vo zvislej polohe a kontaktujte svojho miestneho distribútora. Je dobré vedieť, že LPG nie je jedovatý, ale dusí. Vo výrobnom procese je obohatený o vôňu, a preto sa stáva pre človeka vnímateľným. Je tiež ťažší ako vzduch asi o 65 %, takže keď napríklad vyteká z valca, hromadí sa v najnižších miestach. Je tiež horľavý, preto by sa mal používať len pri dodržiavaní základných bezpečnostných pravidiel.

background-image

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Ak chcete povoliť odoslanie správy, vyplňte prosím označené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok