background-image
background-image

Vykurovanie športových hál plynom zo zásobníka

Priemyselné, obchodné, ba aj športové objekty sú mimoriadne náročné vzhľadom na vykurovací systém. Je to tak práve z dôvodu veľkých priestorov a charakteru ich využitia. Pri výbere toho najlepšieho vykurovacieho systému pre športové haly sa musí zohľadniť nielen technológia zariadení, ale aj ekologická či ekonomická stránka. Prečo je z tohto hľadiska tekutý plyn tá správna voľba?

Športová hala – aké podmienky v nej musia vládnuť?

V tohto typu objektoch je veľmi dôležité, aby bola zabezpečená požadovaná teplota a vlhkosť ovzdušia, ktorá bude vhodná pre návštevníkov. Vykurovací systém so zásobníkom na tekutý LPG plyn zaručuje v tomto rozsahu optimálne parametre a zároveň prináša dosť veľké úspory. Mnoho závisí aj od toho, na aké presne účely sa daná budova využíva.

 

Charakter požiadaviek, aké sa kladú na ventiláciu, klimatizáciu a kúrenie v športových objektoch závisí napr. od toho, pre aký druh športu je daný objekt určený. Iné parametre sa budú vzťahovať na objekt určený na tímové športy, také ako volejbal či basketbal, iné sa budú vyžadovať v prípade tenisových či squashových kurtov. Ešte iná kategória sú rôzneho druhu bazény.

 

Na každú budovu sa kladú iné požiadavky ohľadom parametrov ovzdušia v interiéri, čo tiež znamená inú cestu k ich dosiahnutiu. Na etape projektovania športovej haly sa tiež intenzívne skúmajú náklady na teplo a energiu, ktoré sa do objektu privádzajú.

Prečo je tekutý plyn vhodný na vykurovanie športových hál?

Počas plánovania výstavby modernej športovej haly, aj vo forme stanu alebo s pneumatickou konštrukciou, je nutné si dobre premyslieť vykurovací systém. V každom prípade sa spája s ventilačným systémom. Obidva prvky musia byť stabilné, bezpečné a musia zaručovať optimálne podmienky ohľadom teploty a vlhkosti vzduchu v interiéri. Tekutý LPG plyn je aktuálne jedným z najatraktívnejších spôsobov vykurovania dostupných na trhu.

 

Vykurovanie haly plynom zo zásobníka zaručuje tiež svojho druhu energetickú nezávislosť. Okrem toho ide o mimoriadne ekologické riešenie – spaľovaním tekutého plynu nedochádza k znečisťovaniu životného prostredia, a preto ho možno využívať všade. Rovnako dôležitým kladom LPG plynu je optimalizovanie výdavkov na vykurovanie, a to najmä počas vykurovacej sezóny. Športové haly sú predovšetkým objekty s veľkým objemom, čiže s tisíckami kubických metrov vzduchu. Už len z tohto dôvodu majitelia a správcovia objektov tohto typu hľadajú najúčinnejšie riešenia, ktoré im zároveň nenabúrajú rozpočet. Systém vykurovania tekutým plynom bude v takom prípade ideálny.

Športová hala vykurovaná tekutým plynom – ako to všetko zariadiť?

Ak chcete ešte viac ušetriť na kúrení tekutým palivom v športovej hale, na výber máte plynové radiátory. Pokiaľ ide o zásobník na LPG plyn, nemusíte ho kupovať. Ekonomickým a veľmi pohodlným riešením je jeho prenajatie. Takto si môžete zabezpečiť nepretržitý prístup ku kurivu, čiže k teplu pre halu, čo si od vás bude vyžadovať vynaloženie času a práce na minimálnej úrovni.

background-image

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Pre odoslanie správy prosím, vyplňte všetky vyznačené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok