background-image
background-image

Vykurovanie skleníkov plynom zo zásobníka

Pestovanie rastlín v skleníku je obľúbené, oceňované a efektívne riešenie, ktoré zaručuje nepretržitú úrodu. Aby však pestovanie v tejto forme bolo úspešné, musíme zabezpečiť o. i. optimálne vykurovanie skleníka, najmä v zimnom období. Plynové kúrenie v skleníku je nielen efektívne, ale aj úsporné a stále populárnejšie riešenie v oblasti poľnohospodárstva. Ako zariadiť kúrenie v skleníku na tekutý plyn zo zásobníka?

Skleník vykurovaný plynom – pohodlie a funkcionalita

Ak sa rozhodnete pre dobre navrhnutý a riadne vyhotovený vykurovací systém, tekutý plyn vám zaručí optimálnu teplotu v skleníku. Toto má priamy vplyv na rast pestovaných rastlín a redukciu prípadných strát na úrode.

 

Plyn zo zásobníka nevysušuje vzduch, vďaka čomu udržanie vlhkosti vzduchu na požadovanej úrovni je rozhodne jednoduchšie – toto je kľúč k úspechu v skleníkovom pestovateľstve. V tomto prípade zdrojom tepla je zásobník na tekutý LPG plyn, ktorý je umiestnený mimo budovy. Nezaberá vnútri vzácny priestor, ktorý možno využiť na pestovateľské účely. Moderné nádrže na plyn sú navrhnuté tak, aby zaručili maximálnu bezpečnosť a pohodlie pre užívateľa. Takýto vykurovací systém si nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu, jedine okrem pravidelných servisných prehliadok a kontrol.

 

Veľký význam má tiež ekologický charakter tohto riešenia. Po prvé, počas spaľovania tekutého plynu nevznikajú žiadne látky, ktoré by boli škodlivé pre životné prostredie. Toto palivo tiež nenesie žiadne riziko pre podzemné vody. Z tohto dôvodu ho možno využívať aj na zvlášť chránených územiach. Skleníky vykurované plynom možno postaviť prakticky všade, v každej lokalite.

Ako možno ušetriť na vykurovaní skleníka plynom?

Tak ako v každej inej oblasti podnikania, aj v poľnohospodárstve sú financie na poprednom mieste. Pomocou tekutého plynu možno efektívne optimalizovať výdavky súvisiace s vykurovaním skleníka. Určite správnou voľbou bude plyn od osvedčených dodávateľov, ktorí vám zaručia špičkovej kvality palivo s požadovanou kalorickosťou. To tiež znamená pohodlie, pretože práve dodávateľ plynu bude zodpovedný za prehliadky a prípadné opravy porúch vykurovacieho systému.

 

Aké sú ešte výhody vykurovania skleníka plynom zo zásobníka? Výrazná redukcia straty tepla aj počas veľmi tuhých mrazov. Samozrejme LPG plyn je vhodný nielen pre skleníky, ale aj iné hospodárske priestory, napr. sušiarne, sklady alebo miestnosti, v ktorých sa nachádzajú zvieratá.

 

Automatizácia vykurovania a všetky ostatné bezúdržbové riešenia v tejto oblasti znamenajú pre každého roľníka reálne ušetrený čas a energiu. Pre porovnanie – použitie vykurovacieho oleja alebo uhlia v poľnohospodárskom podniku je nielen nákladnejšie než tekutý plyn, ale si vyžaduje vynaloženie dodatočného času a práce zo strany správcu.

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Pre odoslanie správy prosím, vyplňte všetky vyznačené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok