background-image
background-image

LPG AKO UNIVERZÁLNY A NÁKLADY ZNIŽUJÚCI ZDROJ ENERGIE

Zemný plyn umožňuje ekonomické vykurovanie priemyselných hál

Situácia na trhu so zemným plynom v Európe sa v posledných mesiacoch vyznačovala veľkou nestabilitou cien a výzvami spojenými s dostupnosťou produktu. Všetci významní svetoví odberatelia tohto paliva, rovnako aj v našej krajine, začali prijímať kroky na obmedzenie negatívnych vplyvov a s tým spojených rizík.

 

V obave pred cenovou reguláciou a skokovým nárastom cien sa mnoho podnikateľov v našej krajine rozhodlo pre konverziu zemného plynu na tekutý, predovšetkým vzhľadom na záruku stálej ceny a dostupnosť tejto druhej možnosti. Propán (zemný plyn, LPG) sa osvedčuje ako palivo na vykurovanie, sušenie a napájacie palivo pre technologické procesy na ľubovoľnom mieste krajiny. Doteraz ho volili predovšetkým zákazníci, ktorí nemali prístup k plynovej sieti, avšak posledné udalosti viedli k tomu, že mnoho firiem poisťuje svoj biznis tým, že mení nestály a čoraz drahší prírodný plyn za tekutý. V porovnaní so zemným plynom dodávaným do Poľska jamalským plynovodom a čoskoro aj BalticPipe, sa zemný tekutý plyn do krajiny dostáva cestnou a koľajovou dopravou v cisternách alebo morskou dopravou, čo znemožňuje odrezanie jeho dodávok pomocou tzv: zatvorenia kohútika. Navyše, LPG sa netýkajú obmedzenia, nevýhodné pre podnikateľov, v poberaní zemného plynu na základe stupňov napájania. Samozrejme tekutý zemný plyn nie je riešením všetkých problémov, sú dôležité taktiež podmienky jeho používania (napr. maximálna výška haly), ktoré určujú služby technického dohľadu alebo nariadenia ministerstva infraštruktúry. Taktiež odborní poradcovia, napr. z takých firiem ako Flaga, poskytujú komplexnú informáciu a zabezpečujú bezpečnosť používania LPG v objekte.

DÔLEŽITÉ VLASTNOSTI ZEMNÉHO PLYNU

Je dôležité vyzdvihnúť ešte dve vlastnosti tekutého zemného plynu: vyššia výhrevnosť (93,6 MJ/m3 ) ako zemný plyn (35,4 MJ/m3 pre metán) a vyššia diverzifikácia pôvodu LPG (vyššie uvedené úspory spojené s nižším stupňom kolísania cien). Čo je dôležité, tekutý zemný plyn môže byť ponúkaný na zásade stálej ceny Hedge, čo eliminuje riziká spojené s kolísaním cien a úsporou cien produktu, zabezpečujúc predvídateľnosť operatívnych výdavkov.

PRISPÔSOBENÁ PONUKA

FLAGA, ako jeden z popredných globálnych dodávateľov zemného plynu, môže prispôsobiť ponuku pre potreby zákazníka ako v rozsahu investičných nákladov, tak aj neskoršej prevádzky. Okrem vyššie uvedeného mechanizmu stálej ceny ponúka taktiež optimálne modely vyúčtovania, ako sú napr. mesačné, založené na skutočnej spotrebe s priamym automatickým doručovacím systémom, ktorý zabezpečuje nepretržitú prevádzku. FLAGA pripravuje technickú koncepciu a dokumentáciu inštalácie a vykonáva inštalačné práce. Možný je aj model spolupráce, v ktorom FLAGA hradí náklady spojené s montážou inštalácie a svoje nádrže prenajíma za výhodných podmienok, pričom zabezpečuje bezplatný 24-hodinový servis.

 

FLAGA ponúka aj plyn vo fľašiach, určený pre vysokozdvižné vozíky, so zárukou rýchleho dodania načas, čo zaručuje nepretržitú prácu vo firme zákazníka. Dodáva tiež špeciálny stojan na uskladňovanie fliaš a filtračné sady, ktoré dbajú na spoľahlivú prácu motora vysokozdvižného vozíka. Jednou z výhod vysokozdvižných vozíkov na plyn je možnosť ich používať v uzatvorených miestnostiach ako aj mimo budovy, ako na betónovom tak sypkom podloží. Takéto riešenie sa osvedčí aj vo veľkometrážnych priemyselných a logistických halách.

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Pre odoslanie správy prosím, vyplňte všetky vyznačené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok