background-image

Ekohrášok, pelety alebo LPG - čo vybrať?

Plánujete modernizáciu vykurovacieho systému alebo zrovna vyberáte efektívny spôsob na vykurovanie domu? Ak nemáte plynovú prípojku, nezostáva Vám iná možnosť než siahnuť po jednom z troch populárnych riešení. Ekohrášok, pelety alebo kvapalné palivo - ktorá z týchto možností je ale najlepší pre Vašu domácnosť?

Ekohrášok - efektívne vykurovanie

Ekohrášok je možnosť pre tých, ktorí vedia, ako praxi vyzerá vykurovanie domu uhlim a hľadajú ekologickejšie a pohodlnejšie riešenie. Z perspektívy užívateľa tradičných kotlov by sa dalo použitie špeciálnych kotlov na ekohrášok označiť ako úplne jednoduché. Nová generácia kotlov býva v drvivej väčšine vybavená pohodlnými podávači, ktoré automaticky zásobujú kotol a udržujú teplo. Kotly na ekohrášok majú nižšie emisie a uvoľňujú menej jedovatých substancií.

Ekohrášek a jeho vady

Na prevádzku kotla a skladovanie uhlia musíte vyčleniť samostatnú miestnosť. Pri skladovaní tohto paliva dochádza k uvoľňovaniu mikročastíc uhlia a miestnosť sa stáva prakticky nepoužiteľná pre iné účely. Špeciálny kotol na ekohrášok predstavuje pomerne vysokú investíciu, takže nemusí byť pre každého.

Pelety - čistá energia a vysoké náklady

V porovnaní s ekohráškom sú pelety jednoznačne čistejším zdrojom energie. Jedná sa o granule vyrobené z drevených pilín bez obsahu umelých substancií. Počas spaľovania je uvoľňovaná prirodzená vôňa dreva a vzniknutý popol možno použiť ako hnojivo na záhrade. Jedná sa o veľmi ekologický spôsob vykurovania. Na druhej strane tu máme vysoké obstarávacie náklady na kotol a samotné palivo tiež nepatrí medzi najlacnejšie.

Vykurovanie pomocou kvapalného plynu

Vykurovanie kvapalným plynom je najlepším riešením v prípade, že nie ste vybavení prípojkou k plynu. Inštalácia nádrže je bezpečný spôsob ohrevu aj prevádzky plynového sporáka. Je to absolútne bezpečné riešenie, pretože dopĺňanie nádrže má na starosti profesionálny servis. V porovnaní s ekohráškom a peletami sa jedná o riešenie s minimálnou počiatočnou investíciou, zvlášť v prípade, že sa rozhodnete pre prenájom nádrže LPG Flaga. Inštalácia nádrže je realizovaná mimo dom, takže ušetríte miesto na pec a skladovanie paliva. Z vymenovaných riešení predstavuje kvapalný plyn to najekologickejšie, ktoré má minimálny dopad na životné prostredie. Kvapalný plyn je veľmi populárny v západnej európe, ale v Čechách a na Slovensku sa teší čím ďalej tým väčšej obľube.

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Ak chcete povoliť odoslanie správy, vyplňte prosím označené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok