background-image

Na chatu aj v zime vďaka riešeniu od Flagy

Dalo by sa povedať, že chatárčenie je taký náš národný šport. Skrátka a jednoducho, máme to v génoch. Hneď ako sa vonku oteplí húfne vyrážame do chatových oblastí, kde trávime dovolenku, víkendy a naberáme späť silu a energiu, ktorú sme stratili počas pochmúrneho zimného obdobia. Nie je nič lepšie ako víkend strávený na tichom mieste v blízkosti lesa, jazera alebo v ideálnom prípade oboch. Prečo si ale pohodlie a odpočinok nedopriať aj v zime? Verte alebo nie, aj to je možné!

Teplo nech ste kdekoľvek 

Áno, pravda je taká, že veľa z nás využíva svoje letné sídla iba v lete. Dôvodom býva absencia teplej vody a vykurovania. Existujú totiž tiež lokality, kde nemáme prístup k elektrickej energii ani zemnému plynu. Vedeli ste ale, že nemusíte byť v blízkosti plynovej prípojky, aby ste mohli plyn využívať? Napríklad v malej chatke vysoko v horách? Skvelým riešením sú zásobníky na kvapalný zemný plyn od spoločnosti Flaga. Jednoducho ju postavíte alebo zakopete pod zem na priľahlom pozemku a máte po starostiach - máte teplo, teplú vodu a ak máte plynový sporák môžete aj variť. Tri muchy jednou ranou a zimná rekreácia môže začať. Chatárčenie predstavuje skvelú alternatívu k dovolenke pri mori a v dnešnej dobe, keď nie je isté, ako to s výletmi k moru bude, to platí dvojnásobne. 

 

Potrebné vybavenie

V prvom rade budeme potrebovať chatu, stačí malá. To je základný predpoklad. Potom plynovú prípojku alebo už spomínaný zásobník na kvapalný zemný plyn. Pre naozaj malé (ne)hnuteľnosti poslúži aj väčšia plynová bomba. Máme teda zdroj energie, ale musíme ju mať ako využiť. Budeme teda musieť nainštalovať aj plynové rozvody, radiátory, sporák a kotol. Pri výbere kotla siahnite po variantách s vysokou energetickou účinnosťou. Zaisti dostatok tepla a nespotrebujú toľko plynu. Pamätajte tiež na revízie, nielen že sú požadované zákonom, ale budete mať istotu, že všetko funguje ako má. A nakoniec nezostáva nič iné ako rekreácia a zaslúžený odpočinok v teple domova (chaty). Teraz už aj zime.

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Pre odoslanie správy prosím, vyplňte všetky vyznačené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok