background-image

Plynové kúrenie zo zásobníka

Vzhľadom na to, že environmentalisti bijú na poplach a klimatické zmeny pociťujeme na vlastnej koži, čoraz častejšie sa obraciame k ekologickým riešeniam. To platí tak pre spotrebiteľov, ako aj napr. pre vývojárov, ktorí týmto spôsobom zvyšujú konkurencieschopnosť svojej ponuky. Jedným z takýchto riešení je vykurovanie domu plynom zo zásobníka. Dôležitým argumentom sú aj náklady, pretože v súčasnosti sú náklady na vykurovanie kvapalným plynom veľmi podobné ako v prípade obľúbeného ekologického uhlia a určite nižšie v porovnaní s elektrickou energiou. Výhodou skvapalneného plynu je aj odstránenie potreby prevádzkovať a budovať kotolňu, ako aj možnosť stavať domy na lacných pozemkoch bez prístupu k zemnému plynu alebo tepelnej sieti. Inštalácia nádrže na kvapalný plyn je dobrým riešením na miestach, kde je sťažený prístup k iným palivám, najmä k sieti zemného plynu.

Ekologické domáce kúrenie

LPG je palivo, ktoré sa vyrába v procese rafinácie ropy. Vykurovanie LPG je ekologické, pretože pri jeho spaľovaní sa uvoľňuje o 20 % menej oxidu uhličitého ako pri spaľovaní vykurovacieho oleja a o 50 % menej oxidu uhličitého ako pri spaľovaní uhlia. Pri spaľovaní LPG nevznikajú žiadne škodlivé prachy, vďaka čomu plyn nie je toxický a v prípade úniku neznečisťuje pôdu ani podzemné vody. Plynové kúrenie zo zásobníka má mnoho výhod. Inštalácia takejto nádrže je pomerne jednoduchá a rýchla. LPG nevyžaduje samostatný sklad paliva, vykurovací systém na LPG je bez údržbový a jeho inštalácia je úplne bezpečná. Okrem toho je LPG univerzálny a môže poháňať všetky plynové spotrebiče v dome, ako napríklad kotol ústredného kúrenia alebo sporák. Nádrž na kvapalný plyn môže byť inštalovaná na povrchu zeme alebo úplne zakopaná. Výber riešenia je určený povrchom pozemku a hladinou podzemnej vody.

Aký druh nádrže na kvapalný plyn?

Nádrže na LPG sa ponúkajú v dvoch variantoch v závislosti od miesta inštalácie. Existujú nadzemné nádrže na kvapalný plyn – rýchlo sa inštalujú, odporúčajú sa pri vysokej hladine podzemnej vody. Podzemné nádrže sa odporúčajú pre menšie pozemky a tesnejšie budovy. Keďže sú neviditeľné, nenarúšajú architektúru priestoru. Pri výbere nádrže na kvapalný plyn sa zohľadňuje aj potreba plynu vyjadrená v kg/h, ktorá vyplýva z výkonu zariadení poháňaných plynom. Referenčným bodom je tu odparovacia kapacita plynu z nádrže. Závisí to od veľkosti nádrže, jej obsahu a teploty okolia, možnosti umiestnenia konkrétnej veľkosti nádrže a frekvencie dopĺňania paliva – v závislosti od spotreby plynu. Na vybudovanie zariadenia je potrebné vypracovať projekt a získať stavebné povolenie od okresného úradu. Zákazník si musí sám zabezpečiť geodetický plán a získať stavebné povolenie. Zákazník je tiež povinný vykonať výkopy pre prípojky.

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Pre odoslanie správy prosím, vyplňte všetky vyznačené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok