background-image

Najlepšie riešenie pre Vašu pekáreň a cukráreň

Vlastná pekáreň, alebo splnený sen

Premýšľali ste niekedy nad tým, že si otvoríte vlastnú pekáreň? Je to skvelý spôsob, ako začať podnikať na vlastnú päsť. Na začiatok budete potrebovať priestory, tie by mali spĺňať určité podmienky z hľadiska hygieny a bezpečnosti práce. Najdôležitejšia je však v tejto brandži plynová inštalácia, bez nej totiž nedáte ani ranu. Pokiaľ nebude jej inštalácia vykonaná správne, môže sa stať, že nedostanete potrebné povolenia od úradov. Veľmi dôležité je tiež to, aký materiál budete využívať pri pečení chleba, aj ten má totiž neuveriteľný vplyv na jeho chuťové vlastnosti a na výšku nákladov.

Drevo? Skúste radšej alternatívu

Drevo je veľmi populárne a pečivu dodáva nezameniteľnú chuť a vôňu. Dnešný trh však ponúka nespočetné množstvo alternatívnych možností. Jednou z nich je LPG. Ide o najlepšie riešenie pre pekárne a výrobu celkovo. Možno ho totiž využiť nielen ako palivo pre pece a sporáky, ale aj pre vyhrievanie celého objektu a v porovnaní s tuhými palivami ponúka lepšiu energetickú efektivitu a je podstatne ekologickejší.

Riešenie, ktoré nie je treba riešiť

Kotly a pece na tuhé palivá vo väčšine prípadov vyžadujú určitú dávku starostlivosti a údržby. Je potrebné dopĺňať palivo a vykonávať pravidelné čistenie. To má samozrejme dopad aj naše financie. Či už údržbu vykonávate sami alebo na to máte zamestnanca, vždy musíte investovať čas a ako všetci dobre vieme, čas sú peniaze. Pri plynových kotloch značná časť týchto neduhov odpadá. Ak v miestnosti potrebujete udržať stálu teplotu, jednoducho ju nastavíte na termostate a o zvyšok sa už postará sám kotol. Pokiaľ máte zavedenú plynovú inštaláciu, odpadá tiež nutnosť doplňovania paliva, pretože ho kotol alebo pec čerpá priamo z rozvodovej siete. Aj keď sa jedná o pohodlnejšie riešenie, nie je úplne bez údržbové. Nesmiete zabudnúť na pravidelné revízie. Sú dôležité z hľadiska bezpečnosti i životnosti zariadenia a určite je neradno ich podceňovať. LPG je riešenie pre tých, ktorí si vážia svoj čas a pohodlie.

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Ak chcete povoliť odoslanie správy, vyplňte prosím označené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok