background-image

Sušenie kukurice na mieste v poľnohospodárskych podníkoch - ako zvýšiť svoje zisky? | Flaga

 

Najlepšou odpoveďou na túto otázku by bolo zníženie nákladov a výdavkov. Je bežné, že sa technológie časom opotrebovávajú a prevádzkové náklady neustále rastú. Ďalšou skutočnosťou, ktorá nás ovplyvňuje, či sa nám to páči alebo nie, sú globálne a miestne trendy, ktoré nám ponúkajú metódy a technológie sušenia, ktoré nám umožňujú dosiahnutie lepšieho postavenia na trhu.

 

Správnou voľbou by bola premena technológií sušiarní - prechod z palív, ako je vykurovací olej, na LPG. To ovplyvní nielen konečnú účinnosť procesu spaľovania, ale okrem iného aj predĺži životnosť technológií do 15 rokov.

Ako predávať kukuricu za vyššiu cenu?

 

Prvoradým cieľom každého farmára bude vždy predávať svoje plodiny za najvyššiu možnú cenu. Takýto scenár je možné zabezpečiť správnym sušením pomocou zohriateho vzduchu s primeranou vlhkosťou. Kukurica sa potom môže predávať za vyššiu cenu, alebo sa môže skladovať a predávať za výhodnejšiu cenu v závislosti od dopytu na trhu. 

Ako zabezpečiť príjem do budúcnosti?

 

Každý farmár, ktorý si chce udržať príjmy aj v budúcnosti, musí byť zároveň podnikateľom a plánovať výdavky podľa potenciálnych prínosov. V takom prípade existuje mnoho prvkov, ktoré sú mimo našu kontrolu, ako sú poveternostné podmienky a vlhkosť zozbieraného zrna. Pri zvolení varianty prenájme zásobníkov a technológie na skladovanie LPG spoločnosti Flaga je možné výrazne obmedziť vysoké počiatočné investičné náklady a neplatiť zbytočne za servis, údržbu alebo rýchle opravy v prípade poruchy.

 

Pri použití LPG technológií navyše nie je nutné platiť fixné náklady spojené s tzv. poplatkom za prenos, alebo údržbu siete ako v prípade používania zemného plynu. Veľkým prínosom je tiež možnosť zafixovanie ceny plynu počas celej sezóny sušenia. Vďaka tomu sú naši zákazníci plne chránení pred potenciálne negatívnymi a nepredvídateľnými faktormi, ktoré ovplyvňujú náklady na nákup plynu, ako sú: výmenné kurzy, rastúce náklady na ťažbu produktu, globálne ceny palív a tiež politické otrasy, ktoré môžu ovplyvniť dodávateľský reťazec. Včasné informácie o výdavkoch umožňujú podstatne ľahšie naplánovanie úrovne príjmov a zaručenie zisku.

 

background-image

Globálne trendy a cena kukurice

Z globalnej správy portálu Tidge, veľkoobchodná cena kukurice v Spojených štátoch poklesla na najnižšiu úroveň za posledné 4 roky. Dôvodom bol nízky dopyt po kukurici pri výrobe etanolu, ktorý je jednou z hlavných zložiek biopalív, ako aj nižšie množstvá kukurice na krmivá pre zvieratá. Blokovanie bolo spôsobené chorobou COVID. Zatiaľ nevieme, aký to bude mať celkový dopad na európsky trh, ale stojí za zmienku potenciálny dopad na dopyt po obilninách. Na celom svete sa asi 40% kukurice používa na výrobu etanolu a 36% na krmivá pre zvieratá. Odborníci varujú, že cena sa bude riadiť klesajúcimi cenami ropy.

Ekologický aspekt a zmena podnebia

Každá domácnosť, výrobný a poľnohospodársky podnik, ktoré si to želajú, nebudú musieť venovať väčšiu pozornosť vplyvu svojich činností na miestne životné prostredie. Cieľom každej farmy je zvyčajne znížiť emisie, takže prechod z vykurovacieho oleja na LPG je jedným z krokov pri vedomom a aktívnom boji proti smogu. Predpona ECO sa už stala štandardom, ktorý vám umožňuje predávať svoj tovar za vyššiu cenu, čo je vynikajúcim prínosom pre budúcnosť našich budúcich generácií.

 

 

Spoločnosť Flaga spolupracuje s najlepšími výrobcami a predajcami sušičiek, ktoré budú fungovať  viacero rokov. Výberom spoločnosti Flaga ako svojho partnera získate úplnú obsluhu, či už vlastníte malý, stredný alebo veľký poľnohospodársky podnik. Za zmienku stojí, že pri prenájme nášho plynového zariadenia sa môžete spoľahnúť na vykurovanie skladov alebo vody pre zamestnancov. Diaľkové odčítanie hladiny plynu vám umožní ušetriť čas a okrem iného predávať obilie za lepšiu cenu. 

Hlavné výhody používania inštalácie poskytovanej od Flagy

  • Vysoká kvalita plynu a rentabilita v porovnaní s vykurovacím olejom či vykurovaním elektrinou
  • Bezplatný servis a 24 hodinová havarijná linka s garanciou servisu
  • Predĺžená trvanlivosť LPG technológií

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Ak chcete povoliť odoslanie správy, vyplňte prosím označené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok