background-image

Výzva vo vykurovacej sezóne pre majiteľov priemyselných hál

Priemyselné haly, či už výrobné alebo skladovacie sú veľkou výzvou vo vykurovacej sezóne. Podobne, ako v prípade športových hál, zábavných sál, náklady na vykurovanie majú významný vplyv na rentabilitu. Obrovská kubatúra, to je tisíce metrov kubických, ktoré je potrebné vykúriť. Je pochopiteľné, že sa majitelia takých objektov snažia vyhľadať najefektívnejšie riešenie. V prípade objektov úžitkového určenia, dôležitú rolu hrá nielen voľba systému vykurovania, ale tiež voľba paliva. Nezávisle na účele haly, je dôležité priestory vykúriť na potrebnú minimálnu teplotu s čo najmenšími nákladmi.

Plynové radiátory - veľká úspora paliva

Jedným z najúčinnejších riešení sú plynové radiátory. Sú napájané tak zemným, ako aj skvapalneným plynom. V lokalitách, ktoré nemajú prístup k plynárenskej sieti, je ideálnym riešením inštalovanie nádrže na skvapalnený plyn. Keramické plynové radiátory, sú považované za jeden z najlacnejších zdrojov vykurovania objektov s veľkou kubatúrou.

 

Plynový radiátor emituje teplo v určenom smere a nespôsobuje vynútený pohyb vzduchu. V dôsledku toho, teplo smeruje presne tam, kam si to praje užívateľ, nevznikajú teda straty energie spôsobované vykurovaním priestorov, v ktorých nie je vyžadovaná určená teplota. V situácii, keď je vo výrobnej hale realizovaný proces, ktorý vyžaduje vyššiu teplotu, ako ostávajúca časť haly, sa plynový radiátor osvedčí ideálne.

 

Použitie plynových radiátorov tiež znižuje tepelné straty, ktoré vznikajú, keď teplo prichádza do miest, ktoré majú slabšiu tepelnú izoláciu. Vykurovanie plynovými radiátormi spôsobuje, že teplo je využívané efektívnejšie a úspory môžu dosiahnuť až 30%.

Plynové ohrievače – rýchly predohrev vzduchu v hale

Iným populárnym riešením sú plynové ohrievače. Vďaka možnosti umiestenia nádrže so skvapalneným plynom prakticky na každom mieste je toto riešenie neobyčajne populárne. Použitie ohrievačov v budovách s pomerne malou výškou vyžaduje menšie náklady ako inštalovanie kotolne a systému vykurovania. Ohrievače majú vlastný ventilátor vynucujúci pohyb vzduchu, vďaka čomu vykurovanie miestností trvá veľmi krátko. V situáciách, keď je v hale požadovaná zvýšená teplota len časť dňa, ohrievače na skvapalnený plyn sa ideálne osvedčujú.

 

Plynové ohrievače, sú tiež používané ako vzduchové clony. V halách, kde fungujú často otvárané brány alebo dvere, sa vyskytuje značné kolísanie teploty. Pre jeho predchádzanie sa používajú vzduchové clony, ktoré sú po uzavretí brány dohrievané pomocou plynového ohrievača. Ľahkosť zapaľovania plynového ohrievača a použitie odpovedajúcej automatiky umožňujú eliminovať kolísanie teploty. A čo viac horáky na skvapalnený plyn používané v ohrievačoch sa charakterizujú dlhovekosťou, čo znižuje prevádzkové náklady ohrievača.

Univerzálny, trvalý a bezpečný tepelný zdroj

Používanie skvapalneného plynu pre vykurovanie umožňuje využívanie tohto paliva tiež pre iné účely. Ak máme nádrž so skvapalneným plynom, môžeme ju používať k ohrevu vody, vykurovanie iných miestností alebo do výrobných procesov. Zabezpečenie pred nekontrolovaným únikom plynu je štandardom v moderných plynových inštaláciách, a tlakové fľaše Flaga, sú týmto spôsobom vždy zabezpečené. Vďaka využitiu skvapalneného plynu pre vykurovanie hál a iných miestností, získavame ekonomický, bezpečný výhrevný systém.

Hlavné výhody používania inštalácie poskytovanej od Flagy

  • Bezplatný servis a 24 hodinová tiesňová linka so servisnou reakciou
  • Predlžená trvanlivosť plynových radiátorov a horákov
  • Stabilita a dodržovanie termínov dodávok
  • Hedge Stála Cena - Flaga umožňuje podpísanie kontraktu na určitý čas so zárukou ceny, čo umožňuje precízny odhad prevádzkových nákladov.

Môžeme Vám pomocť?

Máte nejaké otázky?

Vyplňte formulár alebo nám zavolajte.

Ak chcete povoliť odoslanie správy, vyplňte prosím označené polia.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Meno / Priezvisko
Telefónne číslo *
E-mail *
PSČ
Povedzte nám, ako Vám môžeme pomôcť
Full Close

Vyberte si predmet:

Ďalšie články:vráťte sa k novinkámZistite, ako ušetriť náklady na vykurovanie:prejsť na článok